Kategorie: Aktuálně ze závodů

Enduro/BMX/XCO/Trial kemp (i s 11ti násobným mistrem světa)

Enduro/BMX/XCO/Trial kemp (i s 11ti násobným mistrem světa)

Poslední týden před začátkem školního roku jsme absolvovali 4denní příměstský „Enduro/BMX/XCO/Trial kemp“ zahrnující 4 populární cyklistické disciplíny – enduro (tedy hlavně dolů z kopce), BMX/four-cross (nová olympijská disciplína), naše klasické cross-country (XCO) a cyklotrial (to je takové to hopkání na neuv ...

Poslední týden před začátkem školního roku jsme absolvovali 4denní příměstský „Enduro/BMX/XCO/Trial kemp“ zahrnující 4 populární cyklistické disciplíny – enduro (tedy hlavně dolů z kopce), BMX/four-cross (nová olympijská disciplína), naše klasické cross-country (XCO) a cyklotrial (to je takové to hopkání na neuvěřitelných překážkách). Kemp jsme uspořádali pro naše „středňáky“, tedy děti, které ještě nejezdí Český pohár z důvodů věku nebo výkonnosti nebo s Českým pohárem teprve začínají a ještě nechtějí tak moc počítat najeté km, ale spíše se zdokonalovat v technice. Nakonec se mi sešlo 14 přihlášek.

V pondělí si je vzdal do parády na pilování sjezdové techniky oblíbený trenér  - endurista (a také olympionik ve snowboardcrossu) David Bakeš na Točné, kde celý den všichni létali z kopce (i do kopce). Úterek jsme zasvětili pod vedením dvou zkušených bohnických profi trenérů na BMX dráze v Bohnicích. Po tomto dni mají naše děti pumptrack napilovaný tak, že jeho zařazení do závodní trasy už nikoho z našich závoďáků nepřekvapí. Ve středu si děti střihly pod vedením našich interních trenérů Tomáše a Pavla krásných 40km za řekou a ve čtvrtek následovalo grande finále, když na adastří tréninkovou trať na Beckov dorazil ráno 11ti násobný Mistr světa v cyklotrialu Vašek Kolář. Na rozdíl od pondělka děti překážky nezdolávaly vertikálně dolů, ale horizontálně a k mému úžasu se některým nakonec podařilo vyjet i 40cm vysoký „double drop“ opačným směrem než obvykle, tedy do kopce. Vaškovi se spolupráce líbila a uznale ocenil šikovnost účastníků: „na cross-country závodníky fakt dobrý“. Uvažujeme o nějakém pokračování, nechte se překvapit. Na rozloučenou Vašek klukům podepsal plakáty a předvedl něco ze svého show.

Martina J.

print Formát pro tisk

Komentáře


Nebyly přidány žádné komentáře.